Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Wymarzona altana tylko z betonem architektonicznym

Lubisz odpoczywać na świeżym powietrzu? Twoja rodzina przepada za posiłkami w ogrodzie? Potrzebujesz cichego kącika z dala od innych ludzi i zgiełku codzienności? Idealnym miejscem, które spełni te wszystkie oczekiwania będzie altana ogrodowa.

Miejsce jest najważniejsze

Altana w ogrodzie to miejsce, które pozwoli nam zrelaksować się, odpocząć, spokojnie zebrać myśli, zjeść posiłek lub spotkać się z rodziną i znajomymi. To wspaniałe miejsce, by cieszyć oko otaczającą nas przyrodą. Jeśli myślimy o postawieniu altany w naszym ogrodzie należy przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce. Wyznaczając najdogodniejszą lokalizację musimy wziąć pod uwagę kilka czynników oraz zweryfikować nasze oczekiwania. Ten kto pragnie ciszy powinien ulokować altanę w głębi ogrodu, w otoczeniu licznych roślin, z dala od zgiełku ulicy. Wielkość i wyposażenie altany zależy od jej przeznaczenia oraz ilości osób, które będą z niej korzystać.


Jak i z czego budować?

Obecnie mamy do wyboru wiele wariantów altan, jednak najczęstsze projekty są w formie kwadrata, wielokąta lub okręgu. To jakiego materiału użyjemy zależy od naszych upodobań. Możemy budować z drewna, metalu, cegieł lub kamienia. Często spotykane są altany o konstrukcji pół otwartej, częściowo tylko zabudowanej. Posiadającej tylko dwie lub trzy ściany. Naturalnie nieodzownym elementem altany jest dach, który zapewni ochronę zarówno przed męczącym słońcem, jak i przed padającym deszczem. Dach wykonać możemy z drewna i pokryć go papą lub gontem bitumicznym. Niemniej ważnym elementem altany jest podłoga. Tu również mamy do wyboru sporą ilość materiałów. Podłogę wykonujemy z desek lub kostki. Możemy zastosować też nowoczesny i wytrzymały materiał, jakim jest beton architektoniczny do ogrodu. Z powodzeniem można stosować go też do stworzenia nawierzchni ogrodowych. Beton architektoniczny produkowany przez firmę VHCT doskonale sprawdza się przy konstrukcjach zewnętrznych ze względu na odporność na wszelkie warunki atmosferyczne, również na deszcz czy mróz. Nasze doświadczenie, pierwszego producenta betonu architektonicznego w Polsce, pozwala nam zaproponować Państwu z całą odpowiedzialnością doskonały produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W swojej ofercie mamy ponad 30 wzorów paneli w wersji 2D oraz 3D. Płyty z betony architektonicznego nadają się także do zamontowania na ścianach altan murowanych. Idealnie wykończą całą budowlę i nadadzą jej niespotykany wygląd, zapewniając elegancję na całe lata. Jako doświadczony producent udzielamy 30 letniej gwarancji na nasz beton architektoniczny. Jeśli szukają Państwo idealnego materiału na nawierzchnię do ogrodu lub na wykończenie ścian zewnętrznych altany, najlepszym wyborem będą właśnie płyty z betonu. Oferowane przez VHCT różne wielkości płyt z betonu architektonicznego ułatwią ich montaż i dopasowanie do każdej powierzchni.