Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Urządzasz mieszkanie na wynajem? Uczyń je niepowtarzalnym

Nieruchomości mogą stanowić świetne inwestycje, zasadniczo żadna nie przyniesie nam jednak maksymalnego zysku sama z siebie. Także w przypadku mieszkań i innych lokali warto zadbać o to, by potencjalni najemcy zechcieli w nich pozostać, gdy tylko je zobaczą. Oznacza to konieczność zainwestowania zarówno w wyposażenie, jak i wykończenie wnętrza w sposób podporządkowany dobremu projektowi.

Wnętrze, które czeka już tylko na mieszkańców

Szereg czynników, w tym rosnąca ruchliwość społeczna powoduje, że rynek nieruchomości stale ulega pewnym zmianom. Wynajem mieszkań jest rozwiązaniem coraz częstszym, a jego średni czas ulega wydłużeniu. Rosną w związku z tym oczekiwania dużej grupy najemców, którzy mimo wszystko nie chcą zmagać się z jakimikolwiek inwestycjami – miejsce, które zasiedlą ma być w pełni gotowe. Umeblowanie mieszkania to zatem konieczność, dzięki której będziemy mogli liczyć na większą stawkę za wynajem. Warto jednak pójść dalej i wykończyć je w taki sposób, który nie pozostawi wątpliwości, że nie zrobiono tego byle jak. Czy to się nadal opłaca? Wszystko zależy od tego, jakie mieszkanie i komu możemy wynająć. Trafienie w potrzeby najbardziej wymagających najemców może przynieść znacznie lepsze rezultaty, niż celowanie w np. grupy studentów.


Przystępując do przygotowywania lokalu, zwłaszcza jeśli nie zamierzamy w bliższej perspektywie sami go zasiedlać, pamiętajmy o tym, żeby powściągać zamiary podyktowane własnymi upodobaniami. Zbyt zindywidualizowane wnętrze może nie być takim, w którym ktokolwiek inny niż my łatwo się odnajdzie. Warto za to pokusić się o elementy, które nadadzą mu wyjątkowy charakter, wyróżniający się na tle innych lokali, a jednocześnie nie będą przytłaczające. Efektowne Panele 3D z betonu architektonicznego, znakomicie komponujące się zarówno w aranżacji nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej, stanowią tu doskonałą propozycję. Wielość wzorów, jakie przygotowała firma VHCT powoduje, że bez trudu dobierzemy takie, dzięki którym stworzymy np. wyjątkowy salon.

Przygotuj wszystko jak najdokładniej

Wszelkie problemy ze znajdującym się w lokalu wyposażeniem lub infrastrukturą mogą stanowić przedmiot nieporozumień i sporów, a więc zamiast źródłem zysku stać się utrapieniem. Zepsuło się? Było zepsute? Kto zepsuł? Czy zostało to uprzednio zaznaczone? Dlatego dobrze jest zawczasu sprawdzić poprawność pracy ogrzewania, oświetlenia, instalacji elektrycznej i wszystkich jej elementów, a także wodociągowej, odpływowej i armatury. Oprócz tego zainwestowanie w wysokiej jakości, trwałe wyposażenie (choćby AGD), daje nam spokój, a przy okazji pozwala na podniesienie standardu i stawki za wynajem – zwłaszcza wówczas, gdy sprzyja temu lokalizacja naszego mieszkania. Poza tym wszystkim pamiętajmy, że przesadna oszczędność po prostu nierzadko prowadzi do strat, ze względu na korzystanie z tanich materiałów i nieumiejętnych wykonawców. W przypadku przygotowywania lokalu pod wynajem, pokusa ku temu może być szczególnie silna, ale, jak łato zauważyć, nie ma to sensu.