Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Sala konferencyjna, która doskonale spełni swoje zadanie. Jaka powinna być?

Istnieją pomieszczenia, które powinny być ściśle dostosowane do zadań, jakim mają służyć. Sala konferencyjna czy szkoleniowa należy jednak do tych, które musi sprostać szczególnym wymogom, zwłaszcza, jeśli organizowane w niej będą np. wystąpienia publiczne. Dobrze zaprojektowana, urządzona i wyposażona, może znacząco przyczynić się do sukcesu organizowanych w niej przedsięwzięć. Przyjrzyjmy się więc temu zagadnieniu nieco bliżej.

Każdy przekaz może być przedstawiany skutecznie

Sale konferencyjne mogą mieć różny charakter i przeznaczenie. Nieco inne wydarzenia zorganizujemy w dużym pomieszczeniu z licznymi siedzeniami w ustawieniu teatralnym, a nieco innym będzie służyło, czasami nieco bardziej kameralne, z umieszczonym w centralnym miejscu obszernym stołem. Zawsze jednak jedna rzecz będzie najważniejsza – sprawność komunikacji i prezentacji określonej treści. Oznacza to konieczność optymalnego wykorzystania powierzchni pomieszczenia, a także wyposażenia go w niezbędną infrastrukturę – począwszy od łatwo dostępnych gniazdek, poprzez urządzenia nagłaśniające po projektory. Ważne, by były to urządzenia odpowiedniej klasy z lampą o długiej żywotności – choćby dlatego, że serwisowanie sprzętu zainstalowanego np. przy suficie to za każdym razem pewna trudność. Bardzo przydatne będą wówczas także rolety czy inne elementy ułatwiające uzyskanie zaciemnienia w słoneczny dzień. Odpowiednio wiele uwagi należy poświęcić też nagłośnieniom i wyeliminować ryzyko irytujących sprzężeń, a także dostosować je do akustyki wnętrza.


Jeśli pomieszczenie ma służyć dłuższej konferencji w ograniczonej liczbie równorzędnych uczestników wyposażonych w sprzęt elektroniczny, warto zadbać o to, by zasiadając przy stole mieli dostęp do energii. Niezbędna może być także klimatyzacja. Powyższe uwagi wydają się dość oczywiste. Dlaczego więc trzeba zwracać na nie uwagę? Wiele z tych elementów powinno być zaprojektowanych i wykonanych na samym początku, zanim zabierzemy się za wystrój, który także ma ogromne znaczenie.

Wygląd także jest bardzo ważny

Wiele z sal konferencyjnych stanowi przestrzeń dość uniwersalną, służącą najróżniejszym podmiotom. Wydarzenia, jakie są w nich organizowane wymagają tymczasem nierzadko szczególnej oprawy. Sceneria, jaka im towarzyszy może w znaczący sposób wpływać na odbiór przekazywanej treści. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się w takich miejscach montaż płyt z betonu architektonicznego. Pozwalają one na uzyskanie stonowanej, pasującej do wszystkiego estetyki, która jednocześnie nie będzie nudna i nada wnętrzu charakter nawiązujący do industrialnych form. Aranżacyjna swoboda, jaką pozostawia taka ściana bądź jej wykonany w centralnym miejscu fragment, jest bardzo duża. Beton architektoniczny może być wykorzystany także na szerszą skalę, stanowiąc doskonałe, estetyczne i nierozpraszające tło dla każdego przedsięwzięcia.