Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Panele dekoracyjne idealne do nowoczesnych wnętrz

Farba lub tapeta to nie jedyne sposoby na odmienienie ścian w pomieszczeniach. Ostatnimi czasy bardzo popularną alternatywą stały się okładziny ścienne z betonu dekoracyjnego. Ta nowoczesna propozycja materiału do wykończenia wnętrz skradła serca wielu projektantów i stale gości w najlepszych magazynach wnętrzarskich. W jakich pomieszczeniach warto postawić na betonowe okładziny ścienne? Czy jest to rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Beton architektoniczny – rozwiązanie szyte na miarę współczesnego designu

Podejście do aranżacji wnętrz ulega ciągłym przemianom. Od dłuższego czasu prym wiedzie minimalistyczny wystrój, dlatego beton dekoracyjny stał się materiałem, który cieszy się niezwykłą popularnością. Z jego użyciem możemy wprowadzić do wnętrza nieco industrialny klimat, ale nadal bardzo elegancki. Nie da się ukryć, że na popularność betonu architektonicznego znaczący wpływ ma fakt, że jest to materiał, który w trakcie użytkowania charakteryzujący się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo beton można zaimpregnować przez co z powodzeniem jest wykorzystywany do aranżacji suchych miejsc łazienek lub kuchni. Beton architektoniczny jest niezwykle atrakcyjny wizualnie, dlatego we wnętrzach może stanowić prawdziwą ozdobę.


Panele 2D, 3D – poznaj oblicza betonu architektonicznego

VHCT jest pierwszym w Polsce producentem betonu architektonicznego. Wieloletnia obecność w branży pozwoliła nam stworzyć okładziny ścienne z betonu architektonicznego w ponad 30 modnych wzorach 2D i 3D. Wszystkie panele dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, która umożliwi znalezienie idealnej barwy do każdego pomieszczenia. Panele 2D to klasyczne okładziny, które wprowadzą do wnętrza eleganckiego powiewu. Porowata faktura sprawia, że okładziny betonowe na ścianie prezentują się bardzo atrakcyjnie. Decydując się na panele 3D możemy do wnętrza wprowadzić imponujący efekt wizualny. Wszystkie wzory 3D dodają wnętrzu wyjątkowości i stanowią nowoczesną dekorację.

Okładziny betonowe idealne do każdego pomieszczenia

Panele z betonu architektonicznego idealnie sprawdzają się w aranżacjach salonów. W zestawieniu z drewnianą podłogą i czarno-białymi meblami stanowią efektowne połączenie. Solidność betonu architektonicznego sprawia, że perfekcyjnie sprawdzają się nie tylko na ścianach, ale też jako obudowa kominka. Panele dekoracyjne są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż nie posiadają na łączeniach kłopotliwych fug. Beton architektoniczny coraz częściej gości też w kuchniach. Panele dekoracyjne są „wdzięcznym” materiałem wykończeniowym, gdyż świetnie współgrają z drewnem, szkłem, czy stalą szlachetną. Tak spora dowolność w łączeniu materiałów pozwoli nam stworzyć idealną kompozycję w każdym pomieszczeniu.