Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Odmień swój budynek stosując trwałą i zachwycającą wyglądem elewację

Bez względu na to, czy chodzi o obiekt mieszkalny czy użytkowy, zapewnienie mu korzystnego wyglądu bywa bardzo ważne. Jeśli nie ze względu na fakt, iż stanowi on pewnego rodzaju wizytówkę, to po prostu dla satysfakcji użytkujących go osób. Elewacje ze względu na swoje duże powierzchnie stwarzają w tym zakresie szczególne wyzwania. Stosując odpowiednie rozwiązania techniczne łatwo im jednak podołać.

Materiał, który bez trudu przetrwa próbę czasu

W naszym kraju wciąż jeszcze dominują na elewacjach przede wszystkim tynki, jako że jest to rozwiązanie najmniej kosztowne. Niestety, koszty te ponosić trzeba stosunkowo często, bo jest ono także nieszczególnie trwałe. Łatwo pokrywają się zanieczyszczeniami, których w powietrzu nie brakuje przede wszystkim w sezonie grzewczym, gdy rozpalone zostają tysiące nieefektywnie użytkowanych pieców. W ciągu kilku lat bywają w dodatku potrzebne naprawy spękań i innych uszkodzeń mechanicznych, w których poszukiwaniu, zanim w kolejnym sezonie zrobi to wilgoć i zmiany temperatury, trzeba nierzadko sprawdzić ściany metr po metrze.


Coraz chętniej sięgamy więc po inne rozwiązania, jednocześnie jednak poszukując sposobu na to, by uzyskać niebanalny, ciekawy efekt estetyczny – ileż można patrzeć np. na te wszystkie cegły czy imitujące je płytki.

Nie dziwi więc, że beton architektoniczny na elewacje cieszy się coraz większym zainteresowaniem, któremu nasza oferta wychodzi naprzeciw najdoskonalej – będąc pierwszym krajowym producentem płyt z tego materiału dopracowaliśmy jego produkcję do perfekcji. Dostarczane przez nas wyroby charakteryzuje bardzo wysoka trwałość, niewrażliwość na czynniki pogodowe, niezmienny kolor i łatwość czyszczenia.

Puść wodze fantazji i stwórz wyjątkowy obiekt

Być może największą zaletą betonu architektonicznego jako materiału na elewacje są ogromne możliwości, jakie oferuje on w zakresie estetyki. Duży wybór płyt 2D i 3D, jaki czeka na Klientów wybierających VHCT, pozwala zrealizować projekty utrzymane w bardzo różnych stylistykach. Nader chętnie sięgają więc po nie inwestorzy tworzący obiekty podporządkowane surowym i skromnym wzorcom industrialnym, do czego beton w różnych postaciach jest naturalnym wprost wyborem. Dużo bardziej odważne formy nowoczesne także są jednak tymi, w których nasze produkty, dzięki wielości interesujących wzorów, znajdują znakomite zastosowanie.

Wytwarzany przez nas beton może być głównym wykorzystanym na elewacji materiałem. Równie dobrze można jednak skorzystać z faktu, że doskonale komponuje się on z bardzo wieloma innymi, czy będzie to cegła, czy też drewno lub kamienie. Do najbardziej zachwycających efektów należą w opinii wielu także te uzyskane dzięki towarzystwu przeszkleń o dużej powierzchni.

Najważniejsze, to stworzyć spójny projekt. Kwestiami technicznymi kłopotać się za to nie trzeba – doskonale rozwiązaliśmy je wszystkie, włącznie z montażem umożliwiającym także zastosowanie ocieplenia.