Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Od budowy do dekoracji, czyli nowoczesne elewacje z betonu architektonicznego

Jeszcze do niedawna widoczny z daleka beton kojarzył się z niedokończoną budową. Trzeba było go natychmiast otynkować, zamalować i zrobić wszystko, żeby nie był widoczny. Dziś ten trend zmienił się diametralnie, a architekci coraz chętniej stosują beton jako wykończenie elewacji budynków. Można go spotkać zarówno na zewnętrznych ścianach wieżowców, jak i prywatnych domów jednorodzinnych – i nieustannie się rozpowszechnia. Już nie jest zarezerwowany tylko dla designerskich projektów, ale może go mieć każdy. Beton architektoniczny doskonale komponuje się z drewnem, metalem oraz naturalnym kamieniem.

Jaki beton będzie najlepszy na ściany Twojego domu? Podpowiadamy!

Idealnie skomponowany skład i najnowsza technologia produkcji betonu architektonicznego sprawia, że w naszej firmie VHCT możemy zaoferować Ci doskonały jakościowo materiał. Dbamy o jego wytrzymałość, a także o efekt wizualny – elewacja bowiem powinna zachwycać swoim wyglądem.


Beton architektoniczny daje Ci nieograniczone możliwości aranżacji

Współczesne możliwości technologiczne pozwalają na uzyskanie płyt o dowolnym kształcie i wymiarach, dlatego z powodzeniem znajdziesz wśród nich odpowiednie dla siebie rozwiązanie. W VHCT proponujemy projekty dostosowane do potrzeb zarówno Klientów indywidualnych, jak i firm. Najczęściej stosowana wielkość płyt na elewację to 120×60, 60×90 i 100×50 cm. Taki beton architektoniczny zwykle układa się poziomo, zyskując efekt horyzontalnych linii. Jeśli natomiast wolisz pionowe ułożenie płyt, dobrą opcją będzie umieszczenie na ścianie tych o wymiarach 30×60 i 40×80 cm. A na jaki kolor się zdecydować? Industrialny charakter betonu doskonale oddaje jasnoszara barwa. O eleganckim wyglądzie decyduje także porowatość płyt – naturalna jest wtedy, gdy ilość porów wynosi 15-20%. Popularność betonu architektonicznego wynika z niezmiennej od lat mody na różne odcienie szarości. Jest on perfekcyjną dekoracją, której nie trzeba już przykrywać farbą lub tynkiem. Jeśli zatem uwielbiasz prostotę form, beton architektoniczny jest właśnie dla Ciebie.