Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Jak stworzyć wyjątkowy gabinet? Podpowiadamy

Istnieją miejsca, które łączyć muszą cechy praktyczne z estetycznymi. Do takich z pewnością należą pomieszczenia użytkowane przez osoby zarządzające. Powinny stanowić zarówno wygodną przestrzeń do pracy, jak i taką o charakterze reprezentacyjnym, w której w odpowiednio estetycznym otoczeniu przyjąć będzie można gości. Sposób, w jaki miejsce takie zostanie zaaranżowane mówi wiele o podmiocie jaki reprezentuje, a także decyduje o możliwościach jego wykorzystania.

Jedno miejsce, wiele różnych funkcji

Do najbardziej oczywistych elementów wyposażenia gabinetu należy odpowiednio komfortowy fotel, w którym bez trudu będzie można spędzać wiele godzin, oraz okazałe biurko. Musi ono swoim wyglądem i wielkością podkreślać rangę funkcji pełnionej przez użytkownika, choć jednocześnie należy uważać na to, by nie było przesadnie duże. Jego dominacja nad pomieszczeniem wyrazi się także w ustawieniu – powinno być z niego widoczne ono całe, a więc także drzwi, przez które wchodzić będą goście.

Osobnym miejscem, choć może ono przylegać do biurka, jest to do spotkań z przybyłymi osobami. Krzesła po drugiej jego stronie będą odpowiednie do rozmów z podwładnymi, przy wielu innych okazjach warto jednak zza niego wyjść i zasiąść z gośćmi w sposób niepodkreślający podległości. Tutaj przyda się więc niewielki stół bądź ława, oraz kilka takich samych foteli.


Wszędzie tam, gdzie spędza się dużo czasu, zawsze przyda się miejsce do odpoczynku. Sposób, w jaki będzie ono wyglądało może być różny i zależeć od potrzeb użytkownika. Nie powinno się ono zbyt łatwo rzucać w oczy z punktu widzenia osób przekraczających próg.

Wreszcie, gabinet powinien mieć też przestrzeń o charakterze reprezentacyjnym, pozwalającym np. na udokumentowanie fotografią właśnie zawartej umowy czy innego wydarzenia. Jest postać może być różna i zależeć od konkretnych preferencji i rodzaju działalności.

Odpowiednio zaprojektowany wystrój jest kluczowy

Tak naprawdę jednak, funkcje reprezentacyjne pełni w pewnym stopniu cała przestrzeń tego pomieszczenia. Bardzo ważna jest więc jego przemyślana, spójna i odpowiadająca przeznaczeniu aranżacja w zakresie wystroju. Zazwyczaj stosuje się spokojne, eleganckie odcienie, w tym biele i szarości. Znakomicie sprawdzą się tu więc donice z betonu architektonicznego, a także szereg innych elementów z tego materiału. Doskonała precyzja wykonania, o jaką zadbali specjaliści z formy VHCT sprawia, że będzie to efektowna ozdoba, zwłaszcza tam, gdzie postanowiono sięgnąć po wzorce nowoczesne. Z kolei zastosowany system nawadniający sprawi, że nakład pracy związany z utrzymaniem jakże potrzebnej w dobrze urządzanym wnętrzu roślinności będzie niższy.

Tego rodzaju stonowana stylistyka stanowi znakomite tło dla wyraźniejszych akcentów. Mogą one być różne i dotyczyć np. wyglądu mebli czy innego wyposażenia. Tutaj konieczny jest jednak umiar, zwłaszcza, jeśli zależy nam na klasycznej elegancji – przesada może przynieść efekt groteskowy.