Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Jak stworzyć idealną łazienkę? Ustrzeż się błędów

Aranżacja wnętrz w domowym zaciszu nie zawsze jest tak łatwa, jak może się wydawać. Do przeobrażenia przestrzeni, która ma służyć nam samym przez wiele następnych lat, przystępujemy nierzadko z wielkim zaangażowaniem, starając się zrealizować najróżniejsze pomysły. Efekty bywają jednak różne. W przypadku salonu czy sypialni, może to być tylko niewygoda i nie najlepszy efekt estetyczny. Pomieszczenia sanitarne w postaci łazienek muszą jednak sprostać dodatkowym wymogom, toteż należy im poświęcić więcej uwagi.

Funkcjonalność ponad wszystko

Oglądając ekspozycje wyposażenia sanitarnego, niejednokrotnie zachwyca nas dany rodzaju wanny, czy inny jego element. Pamiętajmy jednak, że planowanie remontu czy wykańczania zacząć musimy od ustalenia możliwości dawanych nam ilość miejsca, jaką mamy do dyspozycji, a także na ile ogranicza nas istniejąca infrastruktura, np. w postaci odpływów. Następnie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie o wszystkie funkcje, które ma realizować pomieszczenie. Dopiero wówczas możemy przystąpić ustalania co konkretnie chcielibyśmy w nim zmieścić. Mamy wtedy szansę uniknąć problemów ze źle zagospodarowaną przestrzenią. Może ona oznaczać zarówno brak miejsca, jak i jego kłopotliwy do sensownego wykorzystania nadmiar, a także po prostu niewygodę w odbywaniu codziennych czynności, czy też niemożność pomieszczenia wszystkich przedmiotów. Po cóż nam wówczas najładniejsza nawet łazienka?


Masz pytanie lub potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń: (+48) 781 70 70 74

Aby korzystało nam się z niej wygodnie, potrzebne będzie także dobre oświetlenie. Jeżeli mamy okno – wykorzystajmy je maksymalnie, nie zastawiając go niczym. Co do oświetlenia sztucznego, od jego efektowności ważniejsze jest np. to, by pozwalało nam dokładnie zobaczyć swoją twarz przed lustrem. Jedna z najważniejszych rzeczy, której należy podporządkować wykańczanie, to zapewnienie skutecznej wentylacji. Piękna łazienka, ale zaatakowana przez grzyby i pleśń oraz nieprzyjemnie pachnąca? Uniknijmy tego.

Rozważnie projektuj wnętrze i dobieraj wyposażenie

Styl wystroju jest kolejną rzeczą, którą należy dobierać w odniesieniu do konkretnego wnętrza – jego obszerności, kształtu, możliwości oświetlenia. Są rzeczy, takie jak beton architektoniczny w łazienkach, które będą wyglądać dobrze wszędzie i to zarówno dziś, jaki za lat kilka – stonowane elementy tego typu są bardzo odporne na zmieniające się mody. W dodatku, dzięki wysokiej precyzji produkcji, o jaką skutecznie dba firma VHCT, są to elementy bardzo trwałe i bezpieczne sanitarnie, co potwierdza atest PZH, a wielka ilość dostępnych wzorów paneli daje ogromne pole do popisu dla projektantów. Jest jednak i wiele innych rozwiązań, co do których, zwłaszcza jeśli przybierają bardziej odważne formy, należy zachować ostrożność. Ponowny remont potrzebnej przecież łazienki bywa wszak dość uciążliwy.