Loading page icon VHCT

Zapraszamy do zapoznania się z naszą
ofertą, aby odkryć, jak możemy spełnić
Twoje oczekiwania w zakresie
betonowych rozwiązań.

Beton architektoniczny do sypialni, czyli niezastąpione panele 3D

Aranżując wnętrze domowej sypialni warto zadbać o spójność stylu. Wszystkie dodatki powinny harmonizować z dużymi elementami i być utrzymane w podobnej kolorystyce. Jeżeli chcemy, żeby przestrzeń sypialniana była urządzona ze smakiem, postawmy na panele 3D. Czym są te tajemniczo brzmiące dekoracje oraz do jakiego wnętrza pasują? Odpowiadamy w poniższym wpisie.

Betonowy trend, który musisz poznać! Oto certyfikowane panele 3D

Jeszcze do niedawna planowanie wystroju prywatnej sypialni ograniczało się do wyboru farby i kolorowej narzuty na łóżko. Odkąd na rynku pojawiły się trójwymiarowe tapety, a chwilę potem też płyty architektoniczne, świadomość związana z wystrojem wnętrz uległa dużej zmianie. Dziś niemal każdy, kto podejmuje się urządzenia domowej przestrzeni wie, że mniej znaczy więcej, a design to luksus, na który wszyscy możemy sobie pozwolić. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Znakomitym rozwiązaniem okazują się tutaj panele 3D. Są to specjalnie opracowane, ozdobne płyty wykonane z betonu architektonicznego. Naturalny i certyfikowany surowiec jest bardzo wdzięcznym materiałem – można go przeobrazić w przestrzenne dekoracje. Ich zamocowanie sprawi, że żadna przestrzeń nie będzie już taka sama. Panele trójwymiarowe zapewniają szeroki wachlarz wrażeń wizualnych. Przybierają rozmaite formy, od geometrycznych aż po abstrakcyjne. Utrzymane w odcieniach szarości doskonale wpasowują się w charakter domowych sypialni, zmieniając zwykłą ścianę w designerską strefę.


Odkryj panele 3D i stwórz naścienną mozaikę z betonu wysokiej klasy

Wystarczy jeden rzut oka na ścianę pokrytą betonem architektonicznym aby stwierdzić, że tego właśnie szukamy. Panele 3D mają bowiem to do siebie, że przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym z nas. Zadowolą zwolenników stylu nowoczesnego, lecz zaspokoją też oczekiwania amatorów klasyki. Idealnie wpasują się we wnętrze industrialne, choć nie pozostawią w tyle miłośników stylu loftowego. Tak naprawdę beton architektoniczny nadaje się do każdego typu sypialni. Trzeba jednak uważać z jego wyborem – bardziej niesztampowe wzory na obszernych płytach sprawdzą się w sypialniach o dużym metrażu. Do mniejszych wnętrz lepsze będą geometryczne panele 3D, które zdają egzamin jako samodzielne elementy. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, warto pokryć betonowymi płytami jedną ścianę, pozostałe pozostawiając gładkimi. Gdy dysponujemy sypialnią pokaźnej wielkości, np. otwartą na salon, takie rozwiązanie też będzie uzasadnione i zapewni zjawiskowy efekt. Czasem dobrym pomysłem okaże się również zamocowanie dekoracyjnych paneli wyłącznie za wezgłowiem łóżka, innym razem po obu stronach posłania albo na całej długości łoża. Możliwości jest wiele, a gdy dysponujemy panelami 3D, jedynym ograniczeniem pozostaje nasza wyobraźnia.